Czy Twoje dziecko jest gotowe do tego, aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem?

W zajęciach szkoły nurkowania Delfinek Scuba mogą wziąć udział dzieci już od 8 roku życia. Rozumiemy, iż niektórym rodzicom może wydawać się, że to bardzo wcześnie. Czy to na pewno odpowiedni czas, na rozpoczęcie przygody z nurkowaniem? W jaki sposób rozpoznać, czy dziecko jest gotowe do tego, aby wziąć udział w zajęciach nurkowania? Na te, i kilka innych pytań, odpowiadamy w poniższym artykule.
W swojej publikacji Dzieci i nurkowanie: przewodnik dla instruktorów i rodziców organizacja zrzeszająca nurków, PADI, zamieszcza szereg pytań, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy rodzic, zanim zapisze swoje dziecko na kurs nurkowania. Jeśli na poniższe pytania można odpowiedzieć twierdząco, dziecko jest już gotowe do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem.
 
- Czy dziecko chce nauczyć się nurkować?
Dziecko samo powinno przejawiać chęć wzięcia udziału w zajęciach. Podejście dziecka powinno być entuzjastyczne i wynikać z własnej potrzeby. Nie powinna kierować nim chęć sprostania oczekiwaniom rodziców, czy zaimponowania swoim rówieśnikom.

- Czy nie ma żadnych przeciwskazań medycznych do tego, aby dziecko zaczęło nurkować?
Niestety nie każdy może zostać nurkiem. Pewne choroby, jak na przykład astma, uniemożliwiają podjęcie tego rodzaju aktywności. Zanim zapiszesz swoje dziecko na zajęcia, upewnij się, że nie istnieją żadne medyczne przeciwskazania do tego, aby rozpoczęło ono nurkowanie.

- Czy dziecko dobrze czuje się w wodzie i czy potrafi pływać?
Każde dziecko, które rozpoczyna zajęcia z zakresu nurkowania powinno swobodnie czuć się w wodzie i przejść odpowiedni test umiejętności pływackich. Oczywiście, nie może też bać się wody – mieć lęków, czy związanych z nią urazów psychicznych.

- Czy dziecko potrafi się skupić?
Dziecko, które chce uczestniczyć w zajęciach dla nurków powinno umieć się skupić i słuchać z uwagą tego, co ma mu do przekazania instruktor. Powinno też wykazywać chęć uczenia się nowych rzeczy i współpracy z grupą.

- Czy dziecko potrafi przestrzegać zasad bezpieczeństwa?
Nurkowanie wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego w szkole Delfinek Scuba tak duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Dzieci będą instruowane co do zasad, których powinny przestrzegać podczas nurkowania pod okiem instruktora. Każde dziecko, które bierze udział w kursie, powinno umieć przyswoić, zapamiętać i wdrożyć zasady przekazane mu podczas zajęć teoretycznych.

- Czy dziecko swobodnie czuje się wśród dorosłych, którzy nie należą do jego rodziny?
Nauka nurkowania wymaga sporej dozy zaufania do instruktora. Dziecko nie powinno być nadto nieśmiałe – jeśli będzie odczuwało jakikolwiek dyskomfort lub będzie miało problemy ze zrozumieniem jakiegoś zagadnienia, powinno zwrócić się z tym do swojego instruktora, który pomoże mu w odpowiedni sposób.

- Czy dziecko potrafi się kontrolować?
Wykonywanie kolejnych misji wiąże się z podejmowaniem wyzwań. Dobrze jest, kiedy dziecko stara się rozwiązać dane wyzwanie poprzez spokojne podążanie za przekazanymi mu instrukcjami. Jeśli nie będzie w stanie samo sprostać zadaniu, powinno poprosić o pomoc, a nie reagować impulsywnie.

- Czy dziecko rozumie i potrafi rozmawiać na tematy zawierające abstrakcyjne zagadnienia?
Dziecko powinno rozumieć podstawowe abstrakcyjne zagadnienia, jak na przykład przestrzeń i czas. Powinno też umieć odnosić się i rozmawiać na temat hipotetycznych zdarzeń, czyli na przykład umieć wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała jego sytuacja pod wodą.
W szkole nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba, bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego prosimy o to, aby zadać sobie powyższe pytania, przed zapisaniem dziecka na zajęcia. Jeśli zaś nie masz pewności co do tego, czy Twoje dziecko jest już gotowe do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i doradzimy odnośnie tej ważnej decyzji.
Dodano:
Piątek, 01 Wrzesień 2017r.

NASZE KURSY

Zajęcia:
Intro - bublemaker , godzinne zajęcia zapoznawcze
Seal team - 5 zajęć
Seal team Master - 10 zajęć
Zajęcia w każdy wtorek oraz czwartek
od godziny 17:30 do 19:30
Miejsce: Basen Miejski w Świętochłowicach ul. Franciszka Zubrzyckiego 38

Numer Konta Bankowego
ING BANK ŚLĄSKI
59 1050 1243 1000 0091 2154 2501

Dziecko aby wziąć udział w programie Master, musi wpierw przejść szkolenie podstawowe. Dlatego najlepszym rozwiązanie jest skorzystanie z pakietu ''Seal team - 5 zajęć'', po których jest możliwość kontynuacji w pakiecie ''Seal team Master - 10 zajęć''. Chodzi oto, że misje master służą głowinie do szlifowania umiejętności nabytych na kursie podstawowym, poprzez zabawę .

PROFESJONALNY SPRZĘT

AQUALUNG Micron + Octopus Micron +automat oddechowy + manometr Mały, lekki, wydajny - idealny dla dzieci oraz młodzieży. Waga całego zestawu: ok. 900 g

Wszystkim uczestnikom naszych kursów cały sprzęt udostępniamy na czas zajęć bez dodatkowych opłat.

Warto przeczytać

MASZ PYTANIA?

Dokumenty

Pobierz dokumenty potrzebne do udziału w naszych kursach

Cennik