8 powodów, które przemawiają za tym, aby zachęcić dziecko do nurkowania

Dzieci mogą zacząć nurkować już w wieku 8 lat. Jeśli zdobędą odpowiedni certyfikat, już w wieku 10 lat będą uprawnione do nurkowania na otwartych wodach w towarzystwie opiekuna. Zaś certyfikat PADI Open Water Diver, który umożliwia pełnoprawne nurkowanie na otwartych wodach, można zdobyć po ukończeniu 15 lat. Wielu ludziom nurkowanie kojarzy się ze sportem i dobrą zabawą. I słusznie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad innymi zaletami wynikającymi z tego sposobu spędzania czasu? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, czym prędzej namówicie swoje dzieci na przygodę z nurkowaniem.
Nurkowanie rozwija pewność siebie. Niełatwo zostać certyfikowanym nurkiem. Wymaga to uważności i sumienności. Dziecko uczy się nowych rzeczy, z którymi wcześniej nie miało do czynienia. Pomimo że zajęcia nurkowania odbywają się w atmosferze zabawy, polegają one na wykonywaniu kolejnych zadań i osiąganiu wyznaczonych celów. Odnoszone na zajęciach małe sukcesy, pomagają dziecku uwierzyć we własne siły. Zdobędzie ono świadomość, że nawet zadania, które z początku mogły wydawać się trudne, są możliwe do wykonania.

Nurkowanie sprawia, że dziecko staje się bardziej odpowiedzialne. Nurkowanie to świetna zabawa, ale też duża odpowiedzialność. Podczas zajęć dziecko uczy się o zagrożeniach, jakie może napotkać pod wodą i o tym, że brawura jest jego największym wrogiem. Podczas zajęć teoretycznych przekazujemy dzieciom wiedzę, którą później wykorzystają w praktyce – przestrzegając naszych wytycznych, na przykład dotyczących odpowiedniego sposobu oddychania, dziecko uczy się odpowiedzialności za samego siebie. Nurkując w grupie, obserwując kolegów i koleżanki, uczy się odpowiedzialności za innych.

Nurkowanie uczy oceny ryzyka i podejmowania odpowiednich decyzji. Wykonując kolejne misje, dziecko musi dokonać oceny sytuacji. Oszacować, czy jest w stanie osiągnąć cel. Aby to zrobić, konieczne jest uwzględnienie wielu czynników, jak na przykład głębokość wody, odległość jakiegoś przedmiotu od dziecka, czas, jaki dziecko musi pozostać pod wodą, aby wykonać konkretne czynności. Te niepozorne czynności uczą dziecko oceny sytuacji oraz pokazują mu, że do osiągnięcia celu konieczne jest podejmowanie decyzji. Umiejętności te pomagają nie tylko podczas nurkowania. Przydają się one przez całe życie – podczas dokonywania codziennych wyborów.

Nurkowanie z rozwijającego hobby może przerodzić się w intratny zawód. Każdy kiedyś zaczynał. Nasi instruktorzy również. Być może pierwsze zejście pod wodę Twojego dziecka stanowi początek jego kariery zawodowej? Nurkowanie otwiera drzwi wielu zawodów i daje możliwość zarabiania naprawdę dobrych pieniędzy.

Nurkowanie uczy wrażliwości na środowisko naturalne. Pomimo tego, że w ramach zajęć organizowanych przez Delfinek-Scuba, dzieci nurkują na basenach, od początku uwrażliwiamy je na środowisko naturalne. Baseny to tylko początek przygody z nurkowaniem, który przygotowuje najmłodszych do nurkowania w otwartych akwenach wodnych. Tam dzieci poznają wspaniały podwodny świat, za który z czasem poczują się odpowiedzialne. Od początku będziemy uświadamiać im, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i szanowanie otaczającej je przyrody.

Nurkowanie może być doskonałym elementem spajającym dziecko z rodzicami. Jeśli sami jesteście pasjonatami nurkowania, z całą pewnością możliwość dzielenia pasji ze swoim dzieckiem, będzie dla Was wielką radością. Wspólne zainteresowania zbliżają, wspomagają budowanie więzi. Nurkowanie z własnym rodzicem cementuje poczucie zaufania do mamy czy taty. Jako bardziej doświadczeni nurkowie możecie też uczyć swoje dziecko, co umocni waszą pozycję mentorów i autorytetów. Poza tym, dobrze jest spędzić wspólnie czas, w atmosferze świetnej, wartościowej zabawy.

Nurkowanie wprowadza dzieci w świat nauki. W szkole nurkowania Delfinek Scuba wszystkie kursy zaczynamy od zajęć teoretycznych. Poruszamy tu szereg zagadnień naukowych, takich jak: ciśnienie, sposób reagowania gazów na zmiany temperatury, prawo Archimedesa. Dzieci będą wyliczać ile gazu mieści się w ich butlach oraz jak się dociążać, aby nurkowanie przebiegało w prawidłowy sposób. Jak już wspomnieliśmy, dzieci będą też uczyć się o podwodnej florze i faunie. Tak więc nawet nie zauważą, kiedy pod płaszczykiem dobrej zabawy poznają zagadnienia z zakresu fizyki, matematyki czy przyrody.

Nurkowanie poprawia kondycję fizyczną. Na koniec zostawiliśmy zaletę, która może wydawać się oczywista, ale to nie powód, aby pomijać ją w artykule. Nurkowanie to aktywność fizyczna. Poprawia więc ono kondycję i wydolność organizmu. Sprawia, że dziecko staje się silniejsze i bardziej zwinne. W dzisiejszym, przepełnionym ekranami komputerów, tabletów i smartfonów świecie, warto pokazać dzieciom, że radość i dobrą zabawę mogą odnaleźć nie tylko grając w ulubioną grę. Że prawdziwa frajda, czai się pod wodą ☺
Dodano:
Wtorek, 29 Sierpień 2017r.

NASZE KURSY

Zajęcia:
Intro - bublemaker , godzinne zajęcia zapoznawcze
Seal team - 5 zajęć
Seal team Master - 10 zajęć
Zajęcia w każdy wtorek oraz czwartek
od godziny 17:30 do 19:30
Miejsce: Basen Miejski w Świętochłowicach ul. Franciszka Zubrzyckiego 38

Numer Konta Bankowego
ING BANK ŚLĄSKI
59 1050 1243 1000 0091 2154 2501

Dziecko aby wziąć udział w programie Master, musi wpierw przejść szkolenie podstawowe. Dlatego najlepszym rozwiązanie jest skorzystanie z pakietu ''Seal team - 5 zajęć'', po których jest możliwość kontynuacji w pakiecie ''Seal team Master - 10 zajęć''. Chodzi oto, że misje master służą głowinie do szlifowania umiejętności nabytych na kursie podstawowym, poprzez zabawę .

PROFESJONALNY SPRZĘT

AQUALUNG Micron + Octopus Micron +automat oddechowy + manometr Mały, lekki, wydajny - idealny dla dzieci oraz młodzieży. Waga całego zestawu: ok. 900 g

Wszystkim uczestnikom naszych kursów cały sprzęt udostępniamy na czas zajęć bez dodatkowych opłat.

Warto przeczytać

MASZ PYTANIA?

Dokumenty

Pobierz dokumenty potrzebne do udziału w naszych kursach

Cennik