Parę słów o(d) nas


A gdyby tak stanąć oko w oko z rekinem? Pływać wśród prześlicznych, zapierających dech w piersiach raf koralowych? Podziwiać z bliska rozliczne gatunki morskich stworzeń, od rybek przypominających kreskówkowych Nemo i Doris, przez rozgwiazdy, płaszczki, węże morskie po raki, kraby i ukwiały? Eksplorować z latarkami podwodne jaskinie czy ścigać się z rówieśnikami na podwodnych skuterach? Brzmi wspaniale, prawda? Ale przecież to tylko marzenia. Takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach. A co, jeśli powiemy Ci, że wszystko to wydarzyło się naprawdę? Wszystko to sami przeżyli i z radością wspominają nasi instruktorzy – Adrian i Kuba.

Tak, założyciele szkoły nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba – Adrian Wieczorek i Jakub Użytczuk – są profesjonalnymi nurkami, posiadającymi licencje największej na świecie organizacji zrzeszającej nurków – PADI. Dziś pływają zarówno w basenach, jak i na otwartych wodach (w jeziorach, zalanych kamieniołomach czy morzach). Ale nie zawsze tak było – oni też kiedyś zaczynali. Niestety, jako że urodzili się w nieco innych czasach, na swoją przygodę z nurkowaniem musieli nieco poczekać. Musieli poczekać, aż będą dorośli. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej.

delfinek SCUBA
Na kurs nurkowania mogą zapisać się już dzieci w wieku 8 lat. W ramach naszej szkoły zajęcia te odbywają się w basenach i na wodach basenopodobnych. Zaś od 10 roku życia można rozpocząć kurs nurka, którego ukończenie uprawnia do pływania na otwartych wodach i schodzenia na głębokość nawet 12 metrów. Oznacza to, że wszystkie wymienione na początku przygody, mogą Ci się przytrafić szybciej, niż Ci się wydaje!

Szkoła nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba, to świetne miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Podczas prowadzonych przez nas zajęć stawiamy na radość i dobrą zabawę. Jednocześnie ogromną uwagę przywiązujemy do tego, aby nasi podopieczni byli bezpieczni i podchodzili do nurkowania w sposób odpowiedzialny. Uczymy ich, że brawura to ich największy wróg, a dobry nurek jest zawsze świadomy swoich umiejętności. Uświadamiamy jak ważne jest środowisko naturalne oraz pokazujemy jak o nie dbać. A wszystko to w doskonałej, przyjaznej atmosferze. Uczymy bawiąc, bawimy ucząc. Kochamy nurkować i robimy wszystko, aby nasi podopieczni również to pokochali. Mamy świadomość, że wychowujemy kolejne pokolenia nurków i to od nas zależy, w jaki sposób ta elitarna grupa będzie się rozwijać. Przed nami trudne zadanie, ale przecież uwielbiamy wyzwania!

Jakub Użytczuk
Instruktor nurkowania rekreacyjnego PADI IDCS oraz Insrtuktor Pierwszej Pomocy EFR, a także nurek techniczny. Odkąd pamięta, marzył o nurkowaniu, niestety kiedy był mały, nie było takich szkół jak Delfinek Scuba, więc z zejściem pod wodę musiał poczekać do 2006 r. Wtedy właśnie skończył swój pierwszy kurs OWD w Krakenie. Po zdaniu egzaminu instruktorskiego pracował w bazie nurkowej w Egipcie. Uważa, że podczas nurkowania najważniejsze są odpowiedzialność i właściwa ocena swoich umiejętności. Lubi duże zwierzaki. Dwa lata temu w Marsa Alam przepływał w odległości metra od śpiącego dwuipółmetrowego żarłacza białopłetwego. Postanowił go nie budzić.