PADI Seal Team

Rozpoczęcie kursu:
Wtorek, 27 Luty 2018r.
Zakończenie kursu:
Sobota, 30 Czerwiec 2018r.
Czy wraz ze swoim dzieckiem zastanawialiście się kiedyś, jak to jest nurkować z latarkami, robić pod wodą zdjęcia specjalnym aparatem czy pływać bez wysiłku niczym astronauta w stanie nieważkości? Świetną okazją, aby poczuć to wszystko na własnej skórze, jest kurs Seal Team, organizowany przez naszą szkołę nurkowania dla dzieci – Delfinek Scuba. Seal Team to zajęcia, w których udział mogą wziąć dzieci od 8 roku życia. Po zakończeniu kursu, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat PADI Seal Team. PADI to największa na świecie organizacja zrzeszająca nurków, można więc powiedzieć, że po zakończeniu kursu, nasi absolwenci oficjalnie stają się nurkami.
Na pełny wymiar kursu składają się dwa pomniejsze – Seal Team oraz Master Seal Team. Choć zajęcia Master Seal Team są doskonałym sposobem na rozwinięcie wiedzy i umiejętności, jakie dziecko zdobędzie podczas zajęć Seal Team, oba te kursy są od siebie zupełnie niezależne. Aby wziąć udział w mniej zaawansowanym kursie, wystarczy mieć ukończonych 8 lat, żadne wcześniejsze doświadczenie z nurkowaniem nie jest wymagane. Ukończenie obu kursów to świetny punkt wyjścia do zdobycia licencji nurka na otwartych wodach ( PADI Open Water Diver), o którą można się ubiegać od dwunastego roku życia. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przebieg kursu:


PADI Seal Team

Kurs Seal Team to doskonała okazja, aby poznać podstawowe umiejętności potrzebne podczas nurkowania. Przed rozpoczęciem praktycznych zajęć wyjaśnimy dziecku jak używać sprzętu, w jaki sposób wyrównywać ciśnienie oraz oczyszczać automat oddechowy i maskę. Omówimy także zasady oddychania pod wodą.

Kiedy uczestnicy kursu posiądą już odpowiednią wiedzę teoretyczną, przejdziemy do zajęć praktycznych, czyli do realizowania 5 podwodnych misji, których prawidłowe wykonanie pozwoli dziecku otrzymać kartę członkowską PADI Seal Team. Pływanie będzie odbywać się samodzielnie, pod okiem instruktora. W szkole nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego też, podczas zajęć jeden instruktor ma pod swoją opieką maksymalnie trójkę dzieci.

Czego możesz spodziewać się po naszych zajęciach czyli opis misji:

Misja 1: Przygodę z nurkowaniem czas zacząć. Podczas zajęć dzieci nauczą się zakładać i dopasowywać sprzęt, oddychać pod wodą bez wstrzymywania oddechu, kontrolować głębokość i kierunek podczas pływania, wyrównywać ciśnienie w uszach i masce, monitorować zapas powietrza, komunikować się za pomocą znaków nurkowych oraz poprawnie się wynurzać. Ufffff, ile wrażeń!

Misja 2: Po tygodniu czekania na kolejne zajęcia, wreszcie są! Czas przypomnieć sobie umiejętności nabyte podczas pierwszego spotkania. Wszak trening czyni mistrza. Pamiętajmy, że podczas nurkowania opanowanie podstaw jest kluczowe. Tym razem będzie nieco trudniej – młodzi adepci nurkowania samodzielnie zmierzą się z zakładaniem i dopasowywaniem sprzętu. Oczywiście nauczą się też czegoś zupełnie nowego – dowiedzą się jak oczyścić automat przy pomocy przycisku bypassu i wznowić oddychanie.

Misja 3: Podstawy ugruntowane? To świetnie! Będziemy ćwiczyć dalej. Pamiętajmy jednak, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. Dlatego podczas trzecich zajęć dzieci będą uczyć się sporo nowych rzeczy. Na powierzchni będą napełniać i opróżniać środek kontroli pływalności (BCD) za pomocą inflatora. Brzmi strasznie? Spokojnie, instruktorzy Delfinka Scuby wszystko doskonale wytłumaczą. Nowości, na które uczestnicy mogą liczyć pod wodą to oczyszczanie częściowo zalanej maski i oddychanie z alternatywnego źródła powietrza instruktora przez przynajmniej 30 sekund. Brzmi świetnie, prawda?

Misja 4: Choć podczas zajęć zabawa była przednia, przez ostatnie trzy tygodnie chyba każdy zdążył się już zorientować, że nurkowanie to nie przelewki. Podczas czwartych zajęć nie zwalniamy tempa – czas posiąść kolejne umiejętności. Spotkanie ma w programie odszukanie automatu zza ramienia, oczyszczenie automatu metodą wydechu i przycisku bypassu, uzyskanie neutralnej pływalności za pomocą inflatora oraz zawiśnięcie w toni bez pomagania sobie rękami i nogami. Kolejne szczyty (czy może dna?) osiągnięte!

Misja 5: Ale szybko minęło! Piąte, i zarazem ostatnie, zajęcia w ramach kursu Seal Team stały się faktem. Wszyscy już czują się w wodzie jak foki, więc nikt nie będzie miał problemu z dzisiejszymi zajęciami. No to do roboty… Podczas zajęć uczestnicy będą wymieniać fajki na automat i odwrotnie (a wszystko to bez podnoszenia głowy z wody); będą też pływać w sprzęcie powietrznym, oddychając przez fajkę; opróżniać środek kontroli pływalności (BCD), a następnie napełniać go ustami, aż do uzyskania dodatniej pływalności. Stało się – podstawowy kurs za nami. To co, widzimy się na kursie Master Seal Team?


Podczas zajęć dzieci będą używały maski, płetw, skafandra, butli, balastu środka kontroli pływalności (BCD) z inflatorem, automatu oddechowego, alternatywnego źródła powietrza oraz manometru. Uczestnicy zajęć zostaną też wyposażeni w podwodne latarki. Wszystkim uczestnikom naszych kursów cały sprzęt udostępniamy na czas zajęć bez dodatkowych opłat.

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są według najwyższych standardów opracowanych przez PADI (Professional Association of Diving Instructors). Posiadamy licencję tej największej na świecie organizacji zrzeszającej nurków.

Aby dziecko mogło wziąć udział w zajęciach, konieczne jest zapoznanie się z Regulaminem szkoły nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba i wyrażenie zgody na respektowanie jego zasad oraz podpisanie stosownego Oświadczenia. Z treścią tych dokumentów, można zapoznać się tutaj.

Szybkie podsumowanie:
Głębokość:  Wody basenowe lub basenopodobne: PADI Seal Team – 2 metry, PADI Master Seal Team – 4 metry.
Wymagania wstępne:  Ukończonych 8 lat.
Sprzęt:  Maska, płetwy, butla, środek kontroli pływalności (BCD) z inflatorem, automat oddechowy, alternatywne źródło powietrza i manometr, skafander, balast, podwodna latarka.
Materiały:  Podręcznik PADI Seal Team Aqua Mission 
Dowody uznania:  Dyplom oraz książeczka nurkowa
Dokumenty:  Certyfikat PADI Seal Team. Po zakończeniu kursu nastąpi rejestracja uczestników w lokalnym biurze PADI. 
Czas i formuła kursu: Kurs popołudniowy, zajęcia 1 raz w tygodniu, łącznie 5 lub 10 spotkań (w zależności od stopnia kursu)
Termin i miejsce zajęć: Zajęcia będą odbywały się na Basenie Miejskim w Świętochłowicach przy ulicy Zubrzyckiego 38, w każdy wtorek oraz czwartek od godziny 17:30 do 19:30


W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 515 621 914, za pośrednictwem adresu mailowego sekretariat@delfinek-scuba.pl oraz poprzez specjalny formularz znajdujący się w zakładce Kontakt.
Dodano:
Wtorek, 13 Czerwiec 2017r.

Zapisz się na nasze zajęcia

Formularz rejestracyjny

NASZE KURSY

Zajęcia:
Intro - bublemaker , godzinne zajęcia zapoznawcze
Seal team - 5 zajęć
Seal team Master - 10 zajęć
Zajęcia w każdy wtorek oraz czwartek
od godziny 17:30 do 19:30
Miejsce: Basen Miejski w Świętochłowicach ul. Franciszka Zubrzyckiego 38

Numer Konta Bankowego
ING BANK ŚLĄSKI
59 1050 1243 1000 0091 2154 2501

Dziecko aby wziąć udział w programie Master, musi wpierw przejść szkolenie podstawowe. Dlatego najlepszym rozwiązanie jest skorzystanie z pakietu ''Seal team - 5 zajęć'', po których jest możliwość kontynuacji w pakiecie ''Seal team Master - 10 zajęć''. Chodzi oto, że misje master służą głowinie do szlifowania umiejętności nabytych na kursie podstawowym, poprzez zabawę .

PROFESJONALNY SPRZĘT

AQUALUNG Micron + Octopus Micron +automat oddechowy + manometr Mały, lekki, wydajny - idealny dla dzieci oraz młodzieży. Waga całego zestawu: ok. 900 g

Wszystkim uczestnikom naszych kursów cały sprzęt udostępniamy na czas zajęć bez dodatkowych opłat.

Warto przeczytać

MASZ PYTANIA?

Dokumenty

Pobierz dokumenty potrzebne do udziału w naszych kursach

Cennik