PADI Master Seal Team

Rozpoczęcie kursu:
Wtorek, 27 Luty 2018r.
Zakończenie kursu:
Sobota, 30 Czerwiec 2018r.
Czy wraz ze swoim dzieckiem zastanawialiście się kiedyś, jak to jest nurkować z latarkami, robić pod wodą zdjęcia specjalnym aparatem czy pływać bez wysiłku niczym astronauta w stanie nieważkości? Świetną okazją, aby poczuć to wszystko na własnej skórze, jest kurs Seal Team, organizowany przez naszą szkołę nurkowania dla dzieci – Delfinek Scuba. Seal Team to zajęcia, w których udział mogą wziąć dzieci od 8 roku życia. Po zakończeniu kursu, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat PADI Seal Team. PADI to największa na świecie organizacja zrzeszająca nurków, można więc powiedzieć, że po zakończeniu kursu, nasi absolwenci oficjalnie stają się nurkami.
Na pełny wymiar kursu składają się dwa pomniejsze – Seal Team oraz Master Seal Team. Choć zajęcia Master Seal Team są doskonałym sposobem na rozwinięcie wiedzy i umiejętności, jakie dziecko zdobędzie podczas zajęć Seal Team, oba te kursy są od siebie zupełnie niezależne. Aby wziąć udział w mniej zaawansowanym kursie, wystarczy mieć ukończonych 8 lat, żadne wcześniejsze doświadczenie z nurkowaniem nie jest wymagane. Ukończenie obu kursów to świetny punkt wyjścia do zdobycia licencji nurka na otwartych wodach ( PADI Open Water Diver), o którą można się ubiegać od dwunastego roku życia. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przebieg kursów:


PADI Master Seal Team

Kurs Master Seal Team przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły cykl zajęć Seal Team i nadal chcą zgłębiać temat nurkowania. Tym razem do wykonania będzie dziesięć specjalistycznych misji, podczas których młodzi nurkowie poznają między innymi zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa, podwodnego środowiska naturalnego, nurkowania w ciemnościach czy pływania po wrakach. Kurs uczy również swobodnego montowania i rozmontowywania sprzętu.

Podobnie jak przy kursie podstawowym, podczas zajęć w ramach Master Seal Team pływanie będzie odbywać się samodzielnie, pod okiem instruktora. Podczas niektórych zajęć (np. z zakresu holowania nurka) uczestnicy będą łączyć się w pary lub grupy. Jeden instruktor będzie miał pod swoją opieką maksymalnie 4 dzieci. Aby zapisać się na kurs należy mieć ukończonych 8 lat.
Czego możesz spodziewać się po naszych zajęciach czyli opis misji:

Misja 1: I jak tam po kursie podstawowym? Mamy nadzieję, ze emocje nie opadły. Dziś rozpoczynamy kolejną podwodną przygodę. Każdy szanujący się nurek wie, jak ważne jest środowisko naturalne. Instruktorzy szkoły nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba dbają o to, aby ich podopieczni czuli się odpowiedzialni za podwodny świat. Jak ich do tego przekonać? Wydaje nam się, że najlepiej pozwolić im zaprzyjaźnić się z podwodnymi stworzeniami. Podczas pierwszych zajęć dzieci uczą się identyfikować i nazywać podwodne stworzenia. Uczą się również stosować odpowiednie znaki nurkowe dla podwodnych stworzeń. Uwaga na rekiny!

Misja 2: Dziś szorujemy (na) dno. Jak już wspomnieliśmy, środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby nasi uczniowie poprzez zabawę uczyli się szacunku do tego, co ich otacza. Podczas drugich zajęć dzieci będą ćwiczyć pozycję „poszukiwawczą” wykorzystywaną do podwodnego sprzątania – stopy wysoko, głowa nisko. Uczestnicy będą też stosować podstawowy schemat poszukiwawczy, wykorzystywany podczas podwodnego sprzątania. Rachu, ciachu i dno znów będzie czyste.

Misja 3: W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy nieco zanieczyszczone dno, to może tym razem wycieczka w kosmos? Podczas trzeciego spotkania małe przypomnienie jeśli chodzi o osiąganie stanu nieważkości. Młodzi nurkowie będą w kontrolowany sposób unosić się podczas wdechu i opadać podczas wydechu – wszystko przy użyciu inflatora. Nie zapominamy też o zawiśnięciu w toni bez pomagania sobie rękami i nogami.

Misja 4: Wow, w ostatnich tygodniach sporo podróżowaliśmy. Nie jest łatwo przemieszczać się między dnem morskim, a przestrzenią kosmiczną. Bez kompasu można by się zgubić. Na wszelki wypadek nasi instruktorzy postanowili zadbać o to, żeby ich podopieczni zawsze doskonale radzili sobie z określeniem kierunków. Czwarte zajęcia przebiegną na nawigowaniu. Dzieci nauczą się wyznaczać kierunki na kompasie i tego, jak trzymać kompas podczas nurkowania. Dowiedzą się też jak oszacować odległość pod wodą za pomocą cykli kopnięć. Komu w drogę, temu czas.

Misja 5: Ciekawe ilu uczestników naszych kursów boi się potwora, który mieszka pod ich łóżkiem? Spokojnie, po odbyciu kursu Master Seal Team noc już nigdy nie będzie długa, ani pełna strachów. Podczas piątych zajęć kursu dzieci nauczą się jak używać latarki nurkowej. Uwaga! Tym razem będziemy pływać przy wyłączonym oświetleniu basenu. Ciekawe czy na to piżama party wpadnie też Wróżka Zębuszka…

Misja 6: Podczas kursu byliśmy już na dnie morza i w przestrzeni kosmicznej, tym razem trzeba będzie zejść na ziemię. Przynajmniej w metaforycznym tego słowa znaczeniu. Otóż misja szósta będzie dotyczyła niezwykle ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nurkowanie to nie tylko zabawa (Wiemy, wiemy, nam też sprawia ogromną frajdę.), ale też bardzo poważna sprawa. Dlatego podczas tych zajęć obowiązuje pełne skupienie – techniki, których podczas szóstej misji uczą nasi instruktorzy, mogą kiedyś uratować komuś życie. Instruktorzy Delfinka Scuby zademonstrują kontrolę bezpieczeństwa przed nurkowaniem oraz pokażą jak usunąć skurcz u siebie i u partnera. Dzieci będą rzucać linę ratowniczą lub pływak. Nauczą się jak holować nurka oraz jak ustalić dodatnią pływalność na powierzchni.

Misja 7: Jeśli kiedyś z zapartym tchem oglądaliście przygody Indiany Jonesa i chcieliście być niczym główny bohater, to dziś jest wasz dzień. Podczas siódmych zajęć dzieci zostaną profesjonalnymi poszukiwaczami skarbów. Celem znalezienia zagubionych przedmiotów będą wykorzystywać schemat poszukiwawczy. Ich zadaniem będzie również wydobycie niewielkiego przedmiotu za pomocą urządzenia wypornościowego. Pytanie tylko, czy pod wodą nikomu nie będzie spadać fedora ;)

Misja 8: Ciągle tylko pływamy na głębokości, może tym razem lekka odmiana? Podczas ósmego spotkania będziemy uczyć się pływać po powierzchni w sprzęcie ABC. Młodzi nurkowie nauczą się kontrolowania dróg oddechowych podczas oddychania z fajki, oczyszczania fajki metodą przedmuchania oraz oczyszczania częściowo zalanej maski podczas płynięcia po powierzchni. Coś nam się wydaje, że po tych zajęciach, wakacje nad morzem już nigdy nie będą takie same…

Misja 9: Dziś będziemy robić zdjęcia. Żeby nie zamoczyć i nie zniszczyć sprzętu, tym razem pozostaniemy na powierzchni! Zawiedzeni? Oczywiście tylko się trochę droczymy. Dziewiąte spotkanie to czas, kiedy łapiemy za aparaty i wskakujemy z nimi pod wodę. Uczestnicy kursu będą się uczyć obsługi podwodnego aparatu fotograficznego. Jednak nie będzie to zwykłe strzelanie fotek. Dzieci poznają i będą próbowały stosować podstawowe zasady kompozycji zdjęć pod wodą. To co? Dzisiaj basen, jutro rafa koralowa?

Misja 10: No i dopłynęliśmy. Dziś ostatnie zajęcia. Na koniec zostawiliśmy coś specjalnego. Nasi podopieczni wcielą się w poszukiwaczy zatopionych wraków. Dowiedzą się czym są wraki i jak się po nich poruszać. Oczywiście nie może się obyć bez zajęć praktycznych. Będziemy ćwiczyć kontrolę pływalności. Co więcej, każdy uczestnik zajęć będzie miał za zadanie wymierzyć zatopiony „wrak” i odnotować pomiary na tabliczce.

No i stało się! Od teraz jesteście absolwentami kursu PADI Master Seal Team przeprowadzonego przez szkołę nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba. Coś nam się wydaje, że już niedługo wypłyniecie na otwarte wody. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Podczas zajęć dzieci będą używały maski, płetw, skafandra, butli, balastu środka kontroli pływalności (BCD) z inflatorem, automatu oddechowego, alternatywnego źródła powietrza oraz manometru. Uczestnicy zajęć zostaną też wyposażeni w podwodne latarki. Wszystkim uczestnikom naszych kursów cały sprzęt udostępniamy na czas zajęć bez dodatkowych opłat.

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są według najwyższych standardów opracowanych przez PADI (Professional Association of Diving Instructors). Posiadamy licencję tej największej na świecie organizacji zrzeszającej nurków.

Aby dziecko mogło wziąć udział w zajęciach, konieczne jest zapoznanie się z Regulaminem szkoły nurkowania dla dzieci Delfinek Scuba i wyrażenie zgody na respektowanie jego zasad oraz podpisanie stosownego Oświadczenia. Z treścią tych dokumentów, można zapoznać się tutaj.

Szybkie podsumowanie:
Głębokość:  Wody basenowe lub basenopodobne: PADI Seal Team – 2 metry, PADI Master Seal Team – 4 metry.
Wymagania wstępne:  Ukończonych 8 lat.
Sprzęt:  Maska, płetwy, butla, środek kontroli pływalności (BCD) z inflatorem, automat oddechowy, alternatywne źródło powietrza i manometr, skafander, balast, podwodna latarka.
Materiały:  Podręcznik PADI Seal Team Aqua Mission 
Dowody uznania:  Dyplom oraz książeczka nurkowa
Dokumenty:  Certyfikat PADI Seal Team. Po zakończeniu kursu nastąpi rejestracja uczestników w lokalnym biurze PADI. 
Czas i formuła kursu: Kurs popołudniowy, zajęcia 1 raz w tygodniu, łącznie 5 lub 10 spotkań (w zależności od stopnia kursu)
Termin i miejsce zajęć: Zajęcia będą odbywały się na Basenie Miejskim w Świętochłowicach przy ulicy Zubrzyckiego 38, w każdy wtorek oraz czwartek od godziny 17:30 do 19:30


W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 515 621 914, za pośrednictwem adresu mailowego sekretariat@delfinek-scuba.pl oraz poprzez specjalny formularz znajdujący się w zakładce Kontakt.
Dodano:
Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017r.

Zapisz się na nasze zajęcia

Formularz rejestracyjny

NASZE KURSY

Zajęcia:
Intro - bublemaker , godzinne zajęcia zapoznawcze
Seal team - 5 zajęć
Seal team Master - 10 zajęć
Zajęcia w każdy wtorek oraz czwartek
od godziny 17:30 do 19:30
Miejsce: Basen Miejski w Świętochłowicach ul. Franciszka Zubrzyckiego 38

Numer Konta Bankowego
ING BANK ŚLĄSKI
59 1050 1243 1000 0091 2154 2501

Dziecko aby wziąć udział w programie Master, musi wpierw przejść szkolenie podstawowe. Dlatego najlepszym rozwiązanie jest skorzystanie z pakietu ''Seal team - 5 zajęć'', po których jest możliwość kontynuacji w pakiecie ''Seal team Master - 10 zajęć''. Chodzi oto, że misje master służą głowinie do szlifowania umiejętności nabytych na kursie podstawowym, poprzez zabawę .

PROFESJONALNY SPRZĘT

AQUALUNG Micron + Octopus Micron +automat oddechowy + manometr Mały, lekki, wydajny - idealny dla dzieci oraz młodzieży. Waga całego zestawu: ok. 900 g

Wszystkim uczestnikom naszych kursów cały sprzęt udostępniamy na czas zajęć bez dodatkowych opłat.

Warto przeczytać

MASZ PYTANIA?

Dokumenty

Pobierz dokumenty potrzebne do udziału w naszych kursach

Cennik